Kopíruje Adam Bartoš Protokoly sionských mudrců?

22. 11. 2011 15:50:00
Kopíruje Adam Bartoš dále (AB) Protokoly sionských mudrců dále (PSM)? Kdo četl Adamův článek na Eurabii 20.11.11, musel by ho zařadit mezi antisemity. Vypadá to jako kopie Protokolů (PSM):

„O tom, že stejnou nenávistí k naší civilizaci se vyznačují i Židé (byť ji začasté skrývají a dělají vše proto, abychom o ní nevěděli), se ale můžeme dočíst v židovských náboženských knihách.“

Přičítat projevy frustrace pisatelů Talmudu z prvních století n.l. dnešním Židům je nečestné. Nelze si představit, co všechno ti pisatelé prožívali, když dali průchod své nenávisti. Ale tehdy se naše judeo-křesťanská civilizace teprve rodila, takže o nenávisti k ní nelze hovořit. Přesto Adam napíše „vyznačují“, jakoby Židé nenáviděli tu naší dnešní civilizaci.

„židovská víra není se západní společností kompatibilní...“

Nevím, co mínil AB tou „západní společností“, zda tu v našem 21. století, nebo naší civilizaci judeo-křesťanskou, čerpající z Bible. V 11. století měla evropská umělecká a kulturní díla z 95% biblický obsah. Ve století 13. to bylo 94,7% a ve 14. století dokonce 97%. Židovská víra má své základy ve Starém zákoně. Talmud je už nadstavba. Kdyby se dnešní civilizace řídila ekonomickými radami Starého zákona, nebyla by zadlužena až po uši.

„Skrze zaslíbení ve Starém zákoně stále věří (židé), že Bůh jim dal celou zemi a jakožto svůj vyvolený národ si je připravuje na to, aby celé zemi vládli.“

Zde AB prokázal své nepochopení Starého zákona. Vládnout nad živočišnou říši měl člověk. Izrael měl být pro ostatní národy světlem, důkazem, že se vyplatí uctívat Boha pravého, ne přírodu, člověka nebo předměty vyrobené lidskýma rukama. Zemí, Bohem Židům darovanou, není naše celá planeta, ale pouze území v dnešním Izraeli. K vyvolenému národu náleží dnes každý, kdo uctívá stejného Boha Izraele jako židé. A jak to vypadá s tou vládou? Zatím byli v dějinách jen terčem posměchu, ponížování, nenávisti a zabíjení.

„Židé jsou téměř nadlidmi, říká Talmud: „Žid je Bohu milejší než andělé“...

Pravda to být nemusí, ale je to pochopitelně vynikající psychologická vzpruha pro utlačované a ponižované!

„Dnes si totiž už nikdo vtip o Židech říci veřejně nedovolí, nikdo na to nemá odvahu.“

Možná AB neví, že nejlepší vtipy o Židech vymýšlejí Židé.

„V křesťanské víře k takovéto posedlosti příkazy, zákazy a nařízeními nenajdeme sebemenší adekvátní příklad. Navíc v Talmudu objevíme spousty nesmyslů – povídaček, báchorek, pověr, okultismu či nechutností, pro které nemůže být Talmud nikdy srovnáván s křesťanskými náboženskými knihami“.

Není problém přiznat, že v Talmudu jsou i nesmysly a hlouposti, ale každopádně přispěl k udržení a zachování židovského národa až do současnosti. Na druhé straně obsahují rovněž křesťanské náboženské knihy řadu nesmyslů, např. trojiční nauku, kult Marie, očistec, uctívání ikon apod.

„V 16. století pro snadnější práci s Talmudem vznikl židovský katechismus, tzv. Šulchan arucha (hebr. znamená Prostřený stůl), který je sborníkem hlavních ustanovení Tóry a Talmudu, doplněných zvykovým právem.“

A v Šulchan aruch by AB jen ztěží našel nějaký nesmysl. Je to opravdu jádro židovské mravouky.

„Židé žili v ghettech dobrovolně a rádi...“

To nemohl AB myslet vážně. Ghetto vymysleli křesťané v Itálii, aby izolovali Židy a zbavili se tak konkurence. V izolaci rád nežije nikdo, jen ten kdo musí. A to byl případ Židů. Když se jim dostalo možnosti začlenění do společnosti, okamžitě to využili a celou společnost obohatili. Vyjmenovávat přínosy Židů naš civilizaci by bylo nošením dříví do lesa. Gramotní lidé to vědí.

„Separatismus se ale projevuje i dnes, protože je v samém základě židovské víry – náboženské předpisy omezují sociální kontakt mezi Židy a Nežidy.“

Do jisté míry existuje separatismus i v Novém zákoně. Je to normální a v souladu s psychologií výchovy. Napodobit zlo je mnohem snadnější než dobro. Podle Nového zákona „zlá společnost narušuje dobré mravy.“ V tom je celá Bible jednotná!

Závěrem si nemohu odpustit poznámku. Největším zlem článku AB je srovnávání muslimů a židů, neboli judaismu a islámu. Židé patří k absolutní špičce ve vývoji moderních technologií ve všech oblastech. Muslimové mají účast téměř ve všech válečných konfliktech dneška. Není jediného dne, kdy by vyznavači islámu někoho nezabili v sebevražedném atentátu. Ohrožují násilím všechny a vyhrožují násilím všem.

Autor: Karel Orlík | úterý 22.11.2011 15:50 | karma článku: 17.36 | přečteno: 1750x

Další články blogera

Karel Orlík

Levičáci z univerzit USA, EU a Izraele „školí“ Bundestag

V pátek 17. 5. 2019 odsouhlasil německý parlament drtivou nezávazný návrh: „Hnutí za bojkot Izraele, stažení investic a uvalení sankcí je antisemitské.“

24.5.2019 v 6:59 | Karma článku: 26.41 | Přečteno: 695 | Diskuse

Karel Orlík

Politická korektnost Made in Germany – aneb je korán islamistický?

Spolkový Úřad pro ochranu ústavy vydal zprávu o stavu antisemitismu v zemi. Čtyřicetistránková zpráva má komický nadpis: „Antisemitismus v islamismu“.

3.5.2019 v 6:45 | Karma článku: 37.34 | Přečteno: 1257 | Diskuse

Karel Orlík

Zoufalá snaha pomatených ex-politiků – nepřátel Izraele

V britském deníku The Guardian otiskli 15. dubna 2019 dopis 37 bývalých politiků z 19 zemí, adresovaný vůdcům EU. Intervenují v něm ve prospěch arabské autonomie, kterou by rádi proměnili v suverénní stát Palestina.

23.4.2019 v 7:00 | Karma článku: 29.70 | Přečteno: 584 | Diskuse

Karel Orlík

Zahraniční výbor PS odmítl americké uznání svrchovanosti Izraele nad Golanami

21. března 2019 prohlásil prezident Donald Trump, „že nastal čas plného uznání izraelské suverenity nad Golanskými výšinami.“ A protože je Trump mužem činu, podepsal 25. března stvrzující dekret.

5.4.2019 v 7:35 | Karma článku: 28.30 | Přečteno: 548 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Občane České republiky, buď vděčný svému státu!

Ve žhavém pátečním odpoledni šplhala teplota nad třicet stupňů. Vidina přecpaného autobusu na ještě přecpanějších předvíkendových silnicích mě přiměla udělat změnu a zvolit k cestě z práce vlak.

18.6.2019 v 21:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 51 | Diskuse

Libor Chrášťanský

Že mi Soros zatím nic neposlal?

Asi někteří stojí na špatné straně náměstí, když jinde se rozdávají za účast prachy. Proč se smějeme lidem, kteří na ta náměstí chodí? Jsme stále ti stejní chudáčci čecháčci, co nikdy nic nedotáhli a nedokáží být trvale jednotní?

18.6.2019 v 21:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 95 | Diskuse

Tadeáš Firla

Jsme ohroženi sektářstvím?

Zdá se, že organizace Svědků Jehovových je sekta. Je možné, aby do naší společnosti a do politického života pronikly sektářské prvky? Posuďte sami. Máme se jich obávat? Co můžeme udělat?

18.6.2019 v 19:52 | Karma článku: 8.00 | Přečteno: 152 | Diskuse

Vladislava Chourová

Ministerstvo osamělosti.

Zvláště teď v předprázdninové době sladkého nic nedělání při otázce "a kam se chystáte na dovolenou" občas zaslechnu napříč generacemi povzdech. "Ale nikam, asi budu raději v práci. Samotné se mi nikam nechce." Před lety, krátce

18.6.2019 v 14:38 | Karma článku: 15.36 | Přečteno: 536 | Diskuse

Jiří Turner

Mariánský sloup jako zdvižený prostředníček serioznímu náhledu na historické události

Na událostech kolem Mariánského sloupu se dá pozorovat zcela malicherné rozdmýchávání vášní, stejně jako pokusy o falšování historie. Myslím, že bylo zbytečné v roce 1918 sloup bourat a je zbytečné ho v roce 2019 stavět znovu.

18.6.2019 v 11:23 | Karma článku: 31.75 | Přečteno: 2651 | Diskuse
Počet článků 213 Celková karma 31.15 Průměrná čtenost 1262
Zajímám se o dění okolo nás

Najdete na iDNES.cz